www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Inspiracje / Jak urządzić mały przedpokój w bloku

Jak urządzić mały przedpokój w bloku

       

        Mały przedpokój w bloku to zmora wielu z nas. Przedpokój to miejsce, które powinno być schludne i jasne. Jest to pomieszczenie, do którego wchodzimy jako pierwszego w naszym mieszkaniu.

Posiadając mały przedpokój, powinniśmy pamiętać o jego optycznym powiększeniu. W związku z tym potrzebne jest zastosowanie jasnych kolorów. Dzięki nim pomieszczenie będzie wydawać się znacznie większe, niż jest w rzeczywistości. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnego odczucia, iż pomieszczenie jest bardzo przytłaczające. Nie oznacza to jednak, że należy całkowicie wykluczyć ciemne kolory. Należy je jednak ograniczać.

        Aranżacje w naszym przedpokoju to nie tylko kolor ścian, czy sufitu. Równie ważny jest odpowiedni kolor podłogi. Jedni preferują panele podłogowe, inni wolą płytki ceramiczne. Oba te materiały doskonale sprawdzą się w naszych przedpokojach. I tu także powinniśmy pamiętać o doborze jasnych dekorów, które optycznie powiększą przestrzeń przedpokoju.

Aranżacje przedpokoju w bloku powinny mieć zapewnione odpowiednio dopasowane oświetlenie. Niewielkie pomieszczenia z ograniczoną ilością wpadającego światła dziennego lub z całkowitym jego brakiem bardzo szybko mogą zamienić się w ponure i nieciekawe miejsca. Pod żadnym pozorem nie ograniczajmy się wyłącznie do zawieszenia jednej lampy na środku sufitu. Pod tym względem nie powinniśmy żałować punktów świetlnych. Nawet niewielki przedpokój w bloku może zawierać co najmniej kilka źródeł światła. Nie należy tylko zwracać uwagi na górne oświetlenie. Ciekawym rozwiązaniem są także kinkiety umieszczone na ścianach. Bardzo praktycznym pomysłem, wkradającym się w aranżacje przedpokoju w bloku, jest zastosowanie tzw. punktówek lub reflektorków. Dzięki nim możemy zyskać znacznie większą ilość źródeł światła, dodatkowo mogąc kontrolować kierunek jego padania. Urządzając niewielki przedpokój w bloku, możemy bardzo szybko doprowadzić do jego zagracenia. Dlatego warto postawić właśnie na minimalistyczne aranżacje przedpokoju w bloku. Wyróżniają się one nie tylko małą ilością mebli i wyposażenia, ale także okrojoną gamą kolorystyczną i obecnością różnych dodatków.

Każdy z nas chciałby mieć urządzone mieszkanie w ładny, nowoczesny sposób. Chcemy też zrobić to jak najmniejszym kosztem. Bardzo popularne w obecnych czasach jest wykorzystywanie przedmiotów pochodzących z recyklingu. Możemy zatem użyć do tego palety z których łatwo zrobić np.: półki na buty.

Chcąc optycznie powiększyć przedpokój, możemy zastosować pewne triki. Do nich zalicza się malowanie pasów, szczególnie poziomych na węższych ścianach. Taki wzór da nam złudzenie tego, że pomieszczenie jest znacznie dłuższe. Należy jednak pamiętać o tym, by nie malować poziomych pasów w niewysokich pomieszczeniach. Ponieważ będą one sprawiały wrażenie jeszcze niższych.

Widzimy jak wiele jest możliwości, aby nasz przedpokój prezentował się ciekawie i niepowtarzalnie. Wszystko zależy najbardziej od naszej wyobraźni i pomysłowości.

 

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług monterskich zarówno przy montażu drzwi wewnętrznych, zewnętrznych, okien jak i przy montażu paneli podłogowych i listew przypodłogowych oraz układaniu pianomatu pod wykładziny dywanowe.

 Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych, lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:


Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618
kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482

kom. 608 004 113

 

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do