www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Bramy garażowe i wjazdowe / Rodzaje bram wjazdowych na posesję

Rodzaje bram wjazdowych na posesję

       Kiedy już zakończymy budowę ogrodzenia na naszej posesji pora wybrać odpowiednia bramę wjazdową. Powinniśmy pamiętać, aby była ona funkcjonalna, ale aby pasowała również do otaczającej nas przestrzeni. Całość powinna do siebie pasować, jednak nie oznacza to, że bezwzględnie oba elementy powinny być zrobione z takiego samego materiału. Najbardziej powszechne są bramy kute, ponieważ są zarazem najbardziej uniwersalne i pasują w zasadzie do wszystkiego. Przyjęła się zasada, że kiedy mamy ogrodzenie drewniane, brama także musi być wykonana z drewna. Nic bardziej mylnego. Doskonale z drewnem będą się prezentowały bramy kute.

 

Są bardzo eleganckie i każdy ogród dzięki nim stanie się bardziej nowoczesny. Bramy kute pasują także do ogrodzenia betonowego. Ale oczywiście najwspanialej wyglądają w połączeniu z płotem z niewielką podmurówką i kutymi elementami tego samego rodzaju. Coraz więcej osób decyduje się na automatyczne bramy przesuwne, czyli takie, które są napędzane prądem i obsługiwane pilotem. Bramy przesuwne mogą być zrobione z różnych materiałów. Są to zarówno bramy kute, jak i drewniane. Coraz więcej osób się na nie decyduje, ponieważ są bardzo wygodne. To bramy wjazdowe, których nie trzeba zamykać otwierać, nie ma potrzeby wychodzenia z samochodu.

Bramy przesuwne najlepiej będą się sprawdzały na dużych powierzchniach. Systemy ogrodzeniowe z bramą przesuwną bazują na szynie, po której przesuwa się brama właściwa. Wygodny i bezpieczny wjazd na posesję zależy od szerokości drogi oraz minimalnego promienia skrętu auta. Decyduje o tym odległość między krawędzią drogi a bramą wjazdową. Brama wjazdowa jest wizytówką posesji i powinna być dostosowana do jej charakteru. Mówiąc o charakterze, mamy na myśli nie tylko architekturę znajdujących się na działce budynków czy sposób ich wykończenia, ale także kształt działki, który niekiedy wymusza pewne rozwiązania. Bramy przesuwne mogą mieć dowolną szerokość (nawet do 20 m). Trzeba jedynie sprawdzić, czy odcinek wzdłuż ogrodzenia, po którym ma się poruszać skrzydło bramy, jest na tyle długi, aby podczas otwierania mieściło się na nim całe skrzydło. Na jego drodze nie może się znaleźć żadna przeszkoda, np. śmietnik. Należy też usunąć z tego odcinka wszelkie rośliny, które mogłyby przeszkadzać w swobodnym poruszaniu się skrzydła. Innym popularnym produktem, stosowanym na wielu posesjach są bramy szynowe. Ich skrzydło przesuwa się na rolkach, po szynie umieszczonej w warstwie nawierzchni na fundamencie. Na słupku prowadzącym zamontowana jest niewielka prowadnica utrzymująca bramę we właściwej pozycji i zapewniająca jej płynny ruch.

Są także bramy samonośne. Skrzydło bramy samonośnej przesuwa się tuż nad nawierzchnią wjazdu – słupek prowadzący ma rolki, po których przesuwa się skrzydło – nie ma więc żadnego kontaktu z podłożem (odległość skrzydła od ziemi wynosi zwykle 5-8 cm). Dzięki temu śnieg, liście czy piasek nie przeszkadzają w swobodnym poruszaniu się bramy.

Wybór jak widzimy jest ogromny. Reszta to tylko kwestia naszej fantazji i zawartości portfela. Należy jednak pamiętać, że brama ma nam służyć przez wiele lat, dlatego warto zainwestować w jak najlepszą.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług monterskich zarówno przy montażu drzwi wewnętrznych, zewnętrznych, okien jak i przy montażu paneli podłogowych i listew przypodłogowych oraz układaniu pianomatu pod wykładziny dywanowe.

 

 

 Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do