www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Klamki / Jak wybrać odpowiednią klamkę do drzwi?

Jak wybrać odpowiednią klamkę do drzwi?

 Klamka, to nieodzowny element drzwi, bez którego nie dałoby się wejść do pomieszczenia, ale także detal, który stanowi o odbiorze całej aranżacji. Klamki muszą pasować do drzwi i wnętrza.

Zanim zdecydujemy się na zakup klamek, przyjrzyjmy się dokładnie wybranym skrzydłom drzwiowym. Przeanalizujmy ich kolor, elementy takie jak przeszklenia, czy metalowe wstawki lub ozdobne rzeźbienia, wysokość i grubość. Podstawowa zasada doboru jest prosta - im cięższe, mocniejsze w odbiorze wizualnym drzwi, tym masywniejsza, pewniej leżąca w dłoni klamka. Do lekkich drzwi z przeszkleniami, będzie za to bardziej pasować coś subtelnego - z niedużym szyldem i zaokrąglonymi krawędziami. Oprócz samych drzwi, warto zwrócić także uwagę na ogólny wystrój wnętrza. Jeśli dominują w nim antyki, możemy pozwolić sobie na bardziej zdobione, nawet nieco staroświeckie modele klamek. W wnętrzach nowoczesnych bardziej sprawdzą się metalizowane, połyskliwe lub matowe, klamki o geometrycznych, zdecydowanych profilach.

Jeśli poszukujcie Państwo drzwi to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

 

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

Komentarze

Nie wiem czemu , ale wszędzie nawet w Coopra polecają mi klamki na szyldzie kwadratowym , a mi się podobają klamki na takim długim szyldzie ... Co sądzicie o tym>?
Uważam, że zastanawiając się nad wyborem klamki musisz kierować się wyglądem swoich drzwi. Jeśli są to drzwi o nowoczesnym designie to klamka powinna mieć podobny design. Z tego co się orientuję klamki na długich szyldach lepiej pasują do drzwi wejściowych, ale każdy ma swój gust. Może warto posłuchać tych z obsługi Coopra, w końcu znają się na tym co robią:)
Wiesz , nie wiem nad czym się zastanawiasz , ja wybrałam klamki na szyldzie kwadratowym , choć może droższe ale te z kolekcji Infiniti przypadły mi do gustu .

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do