www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec@coopra.pl

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Akcesoria podłogowe / Jak dopasować listwy przypodłogowe?

Jak dopasować listwy przypodłogowe?

Łączenie podłogi ze ścianą, to bardzo wyeksponowane miejsce, które wymaga starannego wykończenia. Z reguły montuje się tu listwy przypodłogowe, bo dobrze spełniają cały zestaw zadań.
Listwy przypodłogowe maskują przerwy dylatacyjne podłóg i chronią ściany przed uszkodzeniami i zabrudzeniem, umożliwiają rozprowadzenie kabli oraz stanowią ważny detal wnętrz. Decyzja, jakie wybrać, nie jest prosta, zwłaszcza że łączymy wiele materiałów o zróżnicowanej kolorystyce. Chodzi o stworzenie harmonijnego połączenia między podłogą i ścianami, a także stolarką. Drzwi wewnętrzne są przecież istotnym składnikiem kompozycji, dlatego przy wyborze listew warto uwzględniać ich formę, kolor oraz wykończenie.

Listwa dopasowana do podłogi

Pierwszym, kluczowym elementem mającym wpływ na dobór listew jest podłoga. Aby uniknąć zbyt ostrego kontrastu i wizualnie nie zacieśniać pomieszczeń, do ciemnych podłóg należy dobierać niskie kształtne profile, wyższe cokoły rezerwując dla podłóg jasnych. Także do laminowanych podłóg łatwo dopasujemy listwy w takim samym wykończeniu i wzorze. Podłogi zdecydowanie zyskają i nabiorą luksusowego charakteru dzięki ramie z dosyć wysokiej i "płaskiej" (ewentualnie lekko frezowanej) listwy z MDF-u, które są oferowane w COOPRA INT. w Sosnowcu.

Listwa dopasowana do stolarki

Powiązanie listew przypodłogowych ze stolarką wewnętrzną to ogólnie dobry pomysł, zarówno tam, gdzie drzwi dopasowano do podłóg (drewnianych, laminowanych, korkowych itp.), jak i tam, gdzie kontrastują one z posadzkami. Sprawdzonym sposobem na harmonijny wygląd wnętrz jest biała stolarka drzwiowa. Doskonale prezentuje się ona w niemal każdym otoczeniu - od tradycyjnego, poprzez stylizowane, aż po zupełnie nowoczesne. Dodatkowym atutem białej stolarki może być cena, bo pod powłokami malarskimi nie potrzebujemy naturalnego drewna, wystarczy gładka lub tłoczona płyta drewnopochodna. Idealnym dopełnieniem takich drzwi (i ościeżnic oraz opasek) są białe listwy przypodłogowe. Taki zestaw nie zacieśni i nie zdominuje nawet skromnych wnętrz, pozwoli też ujednolicić wygląd pomieszczeń z podłogami z różnych materiałów.

Listwa w kolorze ściany

Jednym z bezpieczniejszych a zarazem eleganckich rozwiązań jest połączenie listwy ze ścianą poprzez pomalowanie jej na ten sam kolor. Może to być zarówno odcień wyraziście kontrastujący z płaszczyzną podłogi, jak i do niej zbliżony. W sytuacji, gdy ściany i podłoga niemal zlewają się ze sobą, potrzebujemy we wnętrzu innych przyciągających uwagę akcentów - ciekawych faktur czy mebli.

Uwaga! Wszystkie listwy przypodłogowe powinny być mocowane do ścian, a nie do podłogi, by ewentualne odkształcenia warstwy posadzkowej nie spowodowały powstawania brzydkich szpar czy uszkodzeń. Jeśli powierzchnie nie są równe, można posłużyć się listwami wyposażonymi w elastyczne uszczelki dobrze wypełniające i maskujące szczeliny, to listwy Arbiton, Vega, Cezar, Titanum i Korner, szeroki wybór kolorów jest w naszym salonie COOPRA INT. w Sosnowcu.

Komentarze

Fajny taki pomysł na wykończenie podłogi . Takie listwy przypodłogowe białe z mdf są super wykończeniem dla paneli podłogowych . Z żoną zdecydowaliśmy się na zakup w tej firmie właśnie takich listew .... Polecam

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Drogi Kliencie,

chcesz otrzymać specjalny rabat, darmową dostawę lub montaż w cenie?

Zapytaj naszego doradcy o wyjątkową ofertę!

Zadzwoń: (32) 797 16 18 lub 608-004-114

lub napisz e-maila na adres sosnowiec@coopra.pl

Mamy na składzie ponad   

11 000 m2

Paneli Quick Step

Quick Step panele ekspozycja

Przewiń stronę do