www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Drzwi / Historia powstania drzwi

Historia powstania drzwi

Drzwi to tak oczywista część naszych domów i mieszkań, że czasem nawet nie zastanawiamy się jak, ważnym są elementem. To one zapewniają nam intymność w pokojach i biurach. To one zapewniają nam bezpieczeństwo, gdy są zamknięte na zamek z kluczem. To one także pełnią funkcję dekoracyjną, bo przecież ładne i dobrze dobrane drzwi to wizytówka naszego domu. Wiele firm oferuje drzwi w tak różnych kolorach, że czasem sam wybór nastręcza trudności.

Pierwsze drzwi powstały już w Starożytnym Egipcie i były wrotami, które chroniły wejście do świątyń władców. Wrota były jedno lub dwuskrzydłowe i składały się z jednolitego płata drzewa. Do zamocowania drzwi stosowane były ramy z drzew oliwnych lub cedrowych, na których mocowano trzpienie a na nich skrzydła drzwi.

W starożytności drzwi były wykonywane z drzew oliwnych, cedru, cyprysu i dębu. Początkowo drzwi były dwuskrzydłowe i ozdabiane bogatymi rzeźbami lub zdobieniami wykonanymi z brązu. Najbardziej znane i pierwsze w Polsce, o których były wzmianki, to Drzwi Gnieźnieńskie w archikatedrze gnieźnieńskiej, których rzeźby przedstawiają sceny z życia św. Wojciecha.

Współcześnie wykonywane drzwi nie są zdobione i rzadko kiedy są wykonywane z drewna. Materiałem najczęściej używanym są różnego typu płyty i okleiny. Wybierając drzwi należy pamiętać o tym, że składają się na nie takie elementy jak: skrzydło, ościeżnica i klamka. Te elementy właśnie powinny zostać wybrane przez klienta i one razem dopiero tworzą właściwe drzwi.

Im więcej firm tym więcej możliwości - o czym trzeba jednak pamiętać? Jeśli dobieramy drzwi wejściowe to powinny być one bardziej solidne i zbudowane z odpowiedniego wytrzymałego materiału. Wytrzymałego nie tylko na forsowanie przez innego człowieka, ale także na warunki pogodowe. Do tego, pamiętamy kto będzie wchodził i jak często będę one używane - dzieci, młodzież, osoby starsze czy może klienci? W zależności od tego muszą być mniej lub bardziej ciężkie i łatwe w obsłudze. Na koniec muszą, a przynajmniej powinny, pasować do stylu domu, mieszkania lub firmy - mogą być ze szkłem, zdobione, większe i mniejsze, z domieszką zdobień kutych i nietypowymi lub wręcz nowoczesnymi klamkami.

Drugim istotnym czynnikiem jest oczywiście materiał i kolorystyka - możemy mieć drzwi, które są drewniane lub okleinowe, jednak można także wybrać drzwi zielone, białe lub niebieskie. Od czego to zależy - od Twojej inwencji, pomysłu na dom, charakteru pomieszczenia, w którym drzwi będą się znajdowały. Wiele marek to drzwi kolorowe, idealne np. do pokoju dziecięcego czy młodzieżowego lub do firmy, której styl jest bardziej artystyczny.

Trzeci ważny element to oczywiście cena. W wielu sklepach można znaleźć promocje i fachowców, którzy służą radą i potrafią dobrać wszystko do limitów postawionych przez nasze portfele.

Wybierając drzwi zwracamy uwagę na wiele aspektów, bo chcemy aby dobrze i przez wiele lat dbały o nasze bezpieczeństwo i prywatność domową.

 

Jeśli poszukujcie Państwo drzwi to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

 

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do