www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Rolety okienne / Ciężkie zasłony czy modne rolety?

Ciężkie zasłony czy modne rolety?

Ciężkie zasłony czy modne rolety?

Macie Państwo dosyć zasłon? Alternatywnym dobrym rozwiązaniem jest zakup i montaż rolet okiennych, których na rynku mamy kilka rodzajów. Dzięki roletom pomieszczenia nabierają stylu charakteryzującego się lekkością w przeciwieństwie do ciężkich zasłon. Dodatkowym atutem jest łatwość utrzymania ich w czystości. Jeżeli jesteście Państwo na etapie projektowania wnętrza warto rozpatrzyć już na początku takie rozwiązanie przy aranżacji okien. Oczywiście nie ma rozwiązań gotowych i uniwersalnych, które spełnią oczekiwania wszystkim, ale warto pokierować się inspiracją, podpowiedzią, którą Firma Coopra Państwu przedstawia, ponieważ asortyment jest na tyle szeroki, iż każdy znajdzie w ofercie coś dla siebie.

Podobnie jak możemy podzielić na zasłony na rodzaj materiału, z, których są wykonane oraz kolorystykę rolety możemy podzielić na 6 rodzajów:

  • Zwijane (ekranowe)
  • Rzymskie
  • Austriackie
  • Plisowane (plisy)
  • Dzień-noc

Zwijane nakręca się na rolkę za pośrednictwem napędu elektrycznego lub ręcznie (za pośrednictwem łańcuszka, sznurka lub paska). Mogą być niezabudowane, wolno wiszące lub zabudowane, kasetowe.

Wolno wiszące utrzymują się tylko na rolce zamontowanej w górnej części futryny lub nad oknem na ścianie. Kasetowe są zwykle osadzone w prowadnicach, co sprawia, że się opuszczają idealnie pionowo i nie poruszają pod wpływem podmuchów wiatru. Przylegają ściśle do ramy okiennej.

Zamocowanie rolety do ramy okiennej pozwala na swobodne otwieranie okna również w momencie, kiedy roleta jest w pozycji opuszczenia. Roleta może być też alternatywnie prowadzona na żyłce rozciągniętej wzdłuż ram okiennych.

Rolety wolno wiszące są tańsze niż kasetowe. Nie wymagają inwazyjnego montowania prowadnic w ramach okiennych. Kasetowe rolety zawsze będą w takiej samej odległości od szyby, nawet, jeśli okno będzie w pozycji uchylonej.

Bardzo funkcjonalne są rolety ekranowe, które mogą być stosowane we wszystkich rodzajach pomieszczeń – w pokojach czy też salonach mieszkalnych, w biurach, w gabinetach lekarskich, w salonach masażu, klubach fitness, w szpitalach, w biurach oraz w pomieszczeniach użyteczności publicznej takich jak kancelarie czy urzędy.

Rzymskie - nie nawijają się na rolkę, tylko za pomocą bardzo prostego mechanizmu składają się falami po pociągnięciu za sznurek. Są one wzmacniane fiszbinami ułożonymi poprzecznie, dzięki czemu mogą się równomiernie składać. Jest to rozwiązanie bardzo estetyczne i funkcjonalne.

Austriackie - przypominają tradycyjne zasłony, które jednak za pomocą systemu sznurków mogą zostać podniesione jak kurtyna w teatrze..

Plisowane - mają formę harmonijki rozciąganej i ściąganej na całej długości okna, wolno wiszące lub ulokowane w prowadnicach np. rolety dachowe. Obsługuje się ja za pomocą uchwytu lub sznurka, jedno, lub dwufunkcyjne. Jednofunkcyjne zwijają się od dołu ku górze, natomiast dwufunkcyjne zwijają się w obydwu kierunkach. Dzięki temu okno możesz częściowo odsłonić od góry i od dołu równocześnie. Rozwiązanie jest o tyle optymalne, że pozwala na zasłonięcie lub odsłonięcie dowolnej części okna. Plisy doskonale sprawdzają się w mieszkaniach oraz w biurach

Najmodniejszą a zarazem najnowszą formą rolet są rolety Noc i Dzień. Są one podwójne wykonane z pasów materiału, między którymi pozostawiono przerwy. Regulacja pozwala na uzyskanie super efektu, jak w przypadku żaluzji. Jeżeli pasy materiału nachodzą na siebie, w rolecie pozostają szerokie szpary, dzięki którym możesz regulować dopływ światła do pomieszczenia, w którym są zamontowane.Przy wyborze rolet okiennych należy pamiętać ,aby dobrać je do kolorystyki drzwi oraz podłogi drewnianej lub paneli podłogowych.

Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

 

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

Komentarze

Ciekawe co piszą , ale czy ktoś z nich ma karnisz metalowy w domu ? Jak mam karnisze drewniane od wielu lat , malowałem je już ze trzy razy i są nadal jak nowe. Choć mieszkam zaledwie do Coopra 5 min, więc może zobaczę co mają tam ciekawego . W planach mam wymianę drzwi pokojowych i podobają mi się te z Porty , zobaczymy, mam mieć premię więc czas na jakieś remonty.
Wiesz oriko ,,, ja na ja też kiedyś miałam karnisze drewniane i kupiłam u nich rolety dzień noc , i nie wyobrażam sobie powrotu do karniszy . Mają tam bardzo duży wybór rolet i na dodatek wyszło dużo taniej jak bym kupiła w markecie .
Bardzo duży wybór rolet noc i dzień ,można wybierać z kilkudziesięciu kolorów i wzorów.Kupiliśmy tam rolety do wszystkich swoich okien a i panele podłogowe też tam kupiliśmy niedrogo.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do