www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Panele podłogowe / Jak wyciszyć panele podłogowe?

Jak wyciszyć panele podłogowe?

Jak wyciszyć panele podłogowe?

Wiadomym jest, że zazwyczaj paneli podłogowych nie przykleja się na stałe klejem do posadzki. To oznacza, że jeżeli nie podłożymy pod panele odpowiedniego podkładu to odgłosy stukania podczas chodzenia będą spotęgowane i w efekcie nie do zniesienia.

Nie da się całkowicie „uciszyć” paneli podłogowych, natomiast można skutecznie ograniczyć odbijanie dźwięku za pomocą właściwie dobranego i odpowiednio ułożonego podkładu.

Firma Coopra w swoim asortymencie posiada szeroką gamę dodatków do podłóg. Są to między innymi folie paraizolacyjne, pianki pod panele, podkłady izolacyjne, podkłady pod panele, pianomaty

Na uwagę zasługuje podkład podłogowy Expert Eko Matt CEZAR gr 3 mm jest podkładem pod panele podłogowe wykonanym z polistyrenu ekstrudowanego (XPS). Podkład cechuje się zdolnością wyrównywania niewielkich nierówności podłoża do 2,5mm oraz  ma wysoką odporność na obciążenia oraz tłumi powstający pogłos podczas chodzenia- ∆Lw=18dB.  Podkłady Expert Eko Matt gr.3 mm występują w postaci pojedynczych płyt o wymiarze 1,00mx 0,50m  i grubości 3 mm Układ płytkowy ułatwia docinanie i szybki montaż podkładów. Podkład Expert Eko Matt 3 mm przeznaczony jest dla wszystkich  typów podłóg pływających.

Podkłady poprawiają również akustykę stropu, czyli tłumią dźwięki transmisyjne. Ma to szczególne znaczenie w domach wielorodzinnych, których mieszkańcy nader często skarżą się na dokuczliwy odgłos tupania dobiegający z mieszkań sąsiadów.

Dobrym rozwiązaniem jest również położenie Pianki z folią o grubości 3 mm, szerokości 1 m przeznaczonej do stosowania, jako podkład pod panele podłogowe i deski warstwowe. Podkład  wykonany  jest z polietylenu. Pianka niweluje niewielkie nierówności podłoża i zwiększa trwałość paneli. Jest lekka, elastyczna i łatwa w użyciu.

Na koniec przedstawiamy rozwiązanie w 100% ekologiczne.

Ekologiczny podkład ekopor w kolorze zielonym lub brązowym zalecany jest do stosowania pod panele podłogowe i podłogi drewniane wielowarstwowe. Jego zadanie polega  jest wytłumianie odgłosów chodzenia, niwelowaniu nierówności podłoża do 3 mm oraz zapewnienie izolacji termicznej i akustycznej. Podkład jest materiałem 100% ekologicznym wykonanym  z włókna drzewnego sosnowego, łatwy w utylizacji i nisko przetworzony. Dzięki swoim naturalnym właściwościom tworzy w domu zdrowy klimat a jego zastosowanie pozwala zredukować koszt ogrzewania i emisję, CO 2. Podkład rozkładamy na foli paroizolacyjnej o grubości minimum 0,2mm. Płyty układamy pod katem 45 stopni względem paneli z zachowaniem odstępów dylatacyjnych 2:3mm między płytami i 10mm od przegród pionowych.

· Wysokie parametry izolacyjności termicznej 

· Doskonała izolacyjność akustyczna 
· Łatwa w montażu 
· Możliwość szybkiego dopasowania wymiarów 
  w miejscu montażu 
· Pozwala uzyskać efekt tzw. ciepłej podłogi 
· Redukuje odgłos chodzenia po panelach 
· Kompensuje nierówności podłoża do 3 mm

Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

 

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

Komentarze

Tak się złożyło że to już trzecie mieszkanie które remontuje i dobrze że trafiłam do w w Sosnowcu po panele podłogowe , Panie mi dobrze poradziły aby pod panele podłogowe położyć pianomat , rzeczywiście nie ma nic lepszego .

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do