www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Inspiracje / Urządzamy biuro inspirując się zasadami Feng Shui

Urządzamy biuro inspirując się zasadami Feng Shui

Urządzamy biuro inspirując się zasadami Feng Shui 

Praca pochłania nam więcej niż jedną trzecią życia. Aby zapewnić sobie komfort i przygotować się do sporego przecież wysiłku intelektualnego podczas minimum 8 godzin spędzanych w biurze warto zadbać o swobodny przepływ pozytywnej energii, która podniesie efektywność naszej pracy, jak również wpłynie na poprawę relacji z współpracownikami.

Nie ma nic gorszego niż złe samopoczucie, przemęczenie, poirytowanie związane ze spotkaniem tak samo nastawionych kolegów i koleżanek z pracy. Zadbajmy, zatem o wprowadzenie zasad Feng Shui w swoim pokoju/gabinecie, naładujmy siebie optymizmem i pozytywną energią a ona zrobi swoje i zacznie zarażać wszystkich wokoło. Zapewniam nie jest to trudne a więc zacznijmy już dziś!

Ustawiamy biurko

Biurko ustawiamy tak, aby mieć widok na cały pokój a z tyłu za plecami ma być tylko ściana. Poczujemy się bezpieczniej i podświadomość nie będzie rozproszona zastanawiając się czy ktoś przypadkiem nie gapi się z tyłu w nasz monitor.

Jeszcze jedno, nigdy nie stawiaj biurka na wprost drzwi, ponieważ właśnie tam znajduje się linia uchodzenia energii. Biurko odpowiednio ustawione, teraz dostawiamy fotel, siadamy, chcemy się przesunąć i zaczynamy irytujący proces szurania fotelem po podłodze drewnianej lub panelach podłogowych. Co za koszmar, podświadomość męczy się tysiącami szurnięć czy też przetoczeń kółeczek fotela a Ty dziwisz się po wyjściu z pracy, że jesteś zmęczony? Najlepszym rozwiązaniem przerwania tego procesu jest zastosowanie Mata ochronna pod krzesła, fotele 1,5 mm

Oczywiście, jakość podłogi i fakt, że jest to podłoga z np. kolekcji Wicanders Hydrocork ma również znaczenie, ale bez maty odgłosy szurania udręczą nasz umysł.

Ustawienie urządzeń biurowych

Ksero, duża drukarka, baniak z wodą –wszystko ustawione pod ścianą tak, aby pozostawić przed nami jak najwięcej wolnej przestrzeni. Najlepszym miejscem do drukarek i innych urządzeń są strony: północna, zachodnia i północno-zachodnia.

Ha ha ha zaśmieją się wszyscy czytający mój artykuł pracownicy biur „wystylizowanych na open space „ wiem, to koszmar małe boksy z biurkiem, przed oczami ścianka działowa z, nad której widać tylko głowę, z boku boks z biurkiem  kolegi, mamy szczęście jak za plecami będzie okno a nie następna koleżanka. Niestety przy takim ustawieniu biura mamy gwarancję, że wychodząc po 8 h z pracy czujemy się jak byśmy spędzili tam 12 h. Jeżeli ktoś ma alternatywę zmiany takiego miejsca pracy bez wahania należy to zrobić.

Rodzaj pracy

Pracując kreatywnie postaraj się umieścić komputer w północno-zachodniej części biura. Otaczaj się kolorami optymistycznymi, odcienie żółci lub pomarańczy. Te kolory wpływają pozytywnie na relacje ze współpracownikami. Jeśli natomiast odpowiadasz bezpośrednio za finanse i zyski, umieść komputer w części południowo-wschodniej. Wówczas otoczenie swojego biurka utrzymuj w tonacji szarej. Jeżeli jesteś na etapie remontu biura proponuję zastosowanie paneli podłogowych Panele Wicanders HYDROCORK , które mają idealny kolor a materiał, z którego panele podłogowe są wykonywane jest wodoodporny, stabilny i przede wszystkim elastyczny i gwarantuje komfort chodzenia dzięki zastosowaniu korka.

Przyciągnij dobrobyt i bogactwo.

Umieść w biurze akwarium. Woda wzmocni energię odpowiedzialną za sukces w biznesie. Może to być choćby jeden bojownik w szklanej kuli, ale przeważnie w feng shui zaleca się posiadanie w zbiorniku 8 złotych i jednej czarnej ryby.

Nie masz możliwości postawienia akwarium, zadbaj przynajmniej o mały baniak z wodą pitną np. dar natury.

Na ścianie w rogu bogactwa, (czyli patrząc od wejścia w lewym górnym rogu) powieś obraz, plakat lub fototapetę z ładnym widokiem przedstawiającym morze, jezioro lub wodospad.

Bardzo ważna jest hodowla roślin. Z punktu widzenia feng shui nadają się do tego prawie wszystkie gatunki roślin (najlepiej o szerokich, zielonych liściach), unikaj kaktusów. Pamiętaj jednak, że rośliny te muszą być zdrowe, odpowiednio podlewane i nie mogą to być odmiany zdeformowane, karłowate. Kwiaty cięte są ryzykowne, ponieważ szybko więdną.

Możesz też w widocznym miejscu umieścić chińską figurkę trójrogiej żaby otoczonej monetami, trzymającą monetę w paszczy lub zawiesić pod oknem kryształ feng shui na czerwonej wstążce

Oświetlenie w biurze nie powinno być zbyt jasne.

Usuń zatrute strzały Zwróć uwagę, aby złej energii nie wysyłały do ciebie i współpracowników tzw. „zatrute strzały”, czyli ostre, proste krawędzie, np. otwarte szuflady, otwarte drzwi szafek, ostre krawędzie filarów, które zawsze można je zamaskować np. kwiatkiem.

Koniecznie zintegruj pięć rodzajów energii

Za pomocą kolorów zintegruj pięć rodzajów energii, to znaczy zadbaj, aby w pomieszczeniu nie dominował jeden, ale współgrało ze sobą pięć kolorów i elementów:

Energia metalu – kolorystyka szaro-biała lub zasłony i dywan, dobrym rozwiązaniem są drobne elementy sztukateryjne
Energia wody – kolory niebiesko-fioletowe lub dekoracje nawiązujące do wody, chociażby rolety okienne
Energia drewna – kolory zielone, brązowe lub meble z drewna, dobrej, jakości podłogi drewniane

Energia ognia – kolorystyka czerwona lub światło

Energia ziemi – kolorystyka żółto beżowa lub kamień/ marmur, dobrym rozwiązaniem są ściany z kamienia dekoracyjnego, polecamy kamienie firmy Aston

Tak urządzone biuro sprawi, że w pracy będziemy zawsze wypoczęci, pełni pozytywnej energii i otwarci na współpracowników czy też klientów.

Zapraszamy do kompleksowych zakupów w naszych salonach.

Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

 

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do