www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Inspiracje / Aranżacja gustownego mieszkania na poddaszu, czy to możliwe?

Aranżacja gustownego mieszkania na poddaszu, czy to możliwe?

Aranżacja gustownego mieszkania na poddaszu, czy to możliwe?

Poddasze często kojarzy się ze strychem, miejscem na przysłowiowe graty i niepotrzebne w codziennym życiu nagromadzone rzeczy. A ile opowieści słyszeliśmy w dzieciństwie o tym, że na strychu są duchy, że tam straszy…i tak potocznie się przyjęło, że strych czy poddasze nie jest dla ludzi tylko dla duchów a nam służy, jako genialny schowek na wszystko, co potocznie nazywamy rupieciami, których nie chcemy się jednak pozbywać, bo mogą się jeszcze kiedyś przydać…

Najwyższy czas zmienić bezpowrotnie ten stan rzeczy, ponieważ dzięki odpowiedniej aranżacji nasze poddasze może przejść metamorfozę i stać się w pełni funkcjonalnym mieszkaniem. Obudźmy w sobie odrobinę romantyzmu, spójrzmy na skośne ściany, które nadają poddaszom przytulnego charakteru odpowiednio odnowione i ozdobione kamieniem dekoracyjnym a dzięki dachowym oknom możemy 

Poddasze kojarzy się z miejscem, w którym przechowujemy stare, niepotrzebne rzeczy, lecz dzięki odpowiedniej aranżacji mogą stać się w pełni funkcjonalnym mieszkaniem. Skośne ściany nadają poddaszom przytulny charakter, a dzięki oknom dachowym można oglądać zachody słońca w zaciszu własnego domu.

Otwarta przestrzeń poddasza charakteryzuje się brakiem ścian działowych, dlatego ten fakt zainspiruje osoby, które odnajdują się w przestrzeniach tzw. studio. Nieodzowne jest postawienie ścian, jeżeli chcemy na poddaszu umieścić łazienkę, lecz pozostałe pomieszczenia mogą znajdować się wówczas w otwartej przestrzeni. Brak ścian pozwoli zaoszczędzić powierzchnię mieszkalną, która może być niewielka ze względu na skośne ściany. Zaletą poddaszy jest wysokość pomieszczeń, która często znacznie przewyższa standardową wysokość mieszkań. Przebywanie w otwartej przestrzeni nie jest jednak koniecznością. Rodziny z dziećmi prawdopodobnie nie odnajdą się w mieszkaniu typu studio, lecz to nie oznacza, że muszą zrezygnować z mieszkania na poddaszu. Przemyślana aranżacja wnętrz a co za tym idzie odpowiednie ustawienie ścian może uczynić wnętrze funkcjonalnym, a każdy z domowników będzie mógł cieszyć swoim kawałkiem prywatności.Pamiętajmy o doborze odpowiednich podłóg drewnianych lub paneli podłogowych .

Niewątpliwą zaletą poddaszy są okna dachowe, które odpowiednio wyeksponowane nadadzą wnętrzu wyjątkowy niepowtarzalny charakter. Przestrzenie te są wyjątkowo jasne, choć światło słoneczne może momentami okazać się uciążliwe, dlatego konieczne jest zainstalowanie żaluzji lub rolet okiennych. Okna mieszkania zlokalizowane na wysokim piętrze na poddaszu mogą dać nam konkurencyjne widoki na futurystyczną panoramę miasta.

Dopasowanie mebli do tego typu pomieszczenia to chyba najczęstsza obawa osób, które chcą mieszkać na poddaszu, lecz obawiają się na wyrost, że tego typu wnętrze jest trudne do zaadoptowania - przyznajemy rację tylko w tym, że urządzenie takiego mieszkania stanowi nieco większe wyzwanie, dlatego warto skorzystać z porady fachowców, aby móc cieszyć się z uroków mieszkania na poddaszu.Warto pomyśleć nad zakupem odpowiednich drzwi wewnętrznych prowadzących na nasze nowo zaaranżowane poddasze.

Jeśli poszukujcie Państwo porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618
kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482

kom. 608 004 113

Komentarze

Tak czytam i się zastanawiam kto to napisał , niby jest jakiś sens , ale czy przy " Kowalskiego zarobkach " ale za to chociaż znalazłam u nich panele podłogowe które mi się podobają , choć ten mój sknerus już jak je zobaczył to zaczął skrzypi jak stary traktor to i taj podjadę do nich na Chemiczną w Sosnowcu .
Fajny artykuł , i ciekawie napisany . Moja koleżanka ma takie poddasz super jest , bardzo przytulnie i ciepło .
Ciekawy artykuł, nie mam poddasza ,ale podsunę znajomym pomysł na zagospodarowanie ich strychu z rupieciami :) ,zawsze narzekają ,że ich domek jest mały...

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do