www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Drzwi / Drzwi wejściowe zewnętrzne wizytówką naszego wnętrza – jak konserwować?

Drzwi wejściowe zewnętrzne wizytówką naszego wnętrza – jak konserwować?

Drzwi wejściowe zewnętrzne wizytówką naszego wnętrza – jak konserwować?

Kupujemy nowe drzwi zewnętrzne, montujemy je, ale po pewnym czasie zapominamy, że to właśnie one świadczą o tym, jacy z nas domownicy, są naszą pierwszą wizytówką podczas wizyty naszych gości. Przez kilka lat użytkowania przestajemy w ogóle zwracać uwagę na ich wygląd a ten z biegiem czasu niestety zdecydowanie się pogarsza. Wystarczy jednak poświęcić raz na kilka miesięcy trochę czasu, wyczyścić i przywrócić ich dawny estetyczny wygląd drzwi.

Jak do tego się zabrać? Podpowiadamy!

Sposób czyszczenia i konserwacji drzwi zarówno zewnętrznych jak i drzwi wewnętrznych zależy od materiał, z którego drzwi są wykonane. W zależności od tego dobieramy odpowiednie środki i sposób czyszczenia czy też konserwacji.Inaczej na przykład postąpimy z drzwiami ,które są częściowo przeszklone np drzwi Lilia .

Drzwi drewniane zewnętrzne oraz wewnętrzne czyścimy środkami do pielęgnacji drewna, zazwyczaj mleczkiem lub specjalną pastą do drewna. Jeżeli chcemy całkowicie odnowić drzwi lub zmienić ich kolor, malujemy je lakierem bądź farbą do drewna ewentualnie specjalnym lakierem renowacyjnym. Lakier oczywiście wybieramy w jaśniejszym odcieniu niż stary, żeby zachować widoczną strukturę drewna. Warto pamiętać, że jeżeli drzwi w ciemnym kolorze pomalujemy jasną farbą, mogą się na nich pojawić przebarwienia, dlatego też łatwiej zmienić odcień z jasnego na ciemniejszy. Dogłębnie zniszczone drzwi szlifujemy, czyścimy odkurzaczem i malujemy lakierem nadającym kolor lub bejcą, a następnie lakierem albo farbą do drewna. Jeśli powierzchnia drzwi ma skomplikowane wzory to renowacja może przewyższać cenę zakupu nowych drzwi. Producenci sugerują, aby odnawiać drzwi drewniane, co 4 do 7 lat.

Drzwi z PVC łatwiej utrzymać w czystości. Zabrudzone drzwi wystarczy zmyć wodą z dodatkiem łagodnego detergentu, mleczkiem lub emulsją i wytrzeć do sucha. Pod żadnym pozorem nie wolno stosować środków zawierających alkohol, octany czy też rozpuszczalników, które mogą bezpowrotnie zniszczyć powierzchnię drzwi. Niestety zniszczonych drzwi z PVC nie da się generalnie odnowić, ponieważ nie można ich pomalować. W razie niewielkiego uszkodzenia powłoki drzwi stosuje się specjalne pasty do naprawy drzwi z PVC. W specjalistycznych sklepach dostępne są również pisaki korekcyjne w kolorach drzwi, którymi w prosty sposób można zamaskować drobne zarysowania.Podobnie postępujemy z zarysowaniami na oknach.

Drzwi aluminiowe i z włókna szklanego stosunkowo rzadko wymagają konserwacji. Delikatne zabrudzenia wystarczy zmyć wodą z łagodnym płynem czyszczącym.

Wyjątkowo kłopotliwa natomiast jest zmiana koloru drzwi metalowych i aluminiowych, gdyż należy je zdemontować i poddać lakierowaniu proszkowemu. Niektórzy producenci drzwi oferują taką usługę ,ale do tanich ona nie należy.

Jeśli poszukujcie Państwo drzwi paneli nogłogowych,podłóg drewnianych,dodatków do podłóg lub  porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618
kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482

kom. 608 004 113

Komentarze

Ale super drzwi drewniane , chciał bym taki mieć i do tego taki domek , cóż czy ja chcę tak dużo , ale w tym wszystkim w czym żyjemy czy dane nam to będzie . Wiecie jak to jest oni na pewno mają dopasowane nawet panele podłogowe pod te drzwi , aja cóż najtańsze z marketu , a po dwóch latach rozeszły się jak ich gwarancja się skończyła .
Szukaliśmy z mężem drzwi wejściowych do naszego domu. W tym czasie odwiedziliśmy kilka punktów w rejonie Sosnowca. Sąsiadka z posesji obok poleciła mi firmę z Chemicznej w Sosnowcu , montowali u niej drzwi zewnętrzne metalowe KMT . My z mężem nie byliśmy do końca przekonani o drzwiach metalowych, bo okna mamy drewniane. Na miejscu taka miła korpulentna Pani doradziła nam drzwi zewnętrzne drewniane firmy Agmar , właśnie jesteśmy po montażu i wyglądają super ,,,, dziękuję za profesjonalne doradzenie którego brakuje u innych ....

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do