www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Inspiracje / Magiczne zmiany wizualizacji wnętrza

Magiczne zmiany wizualizacji wnętrza

Magiczne zmiany wizualizacji wnętrza za pomocą odpowiednio dobranych kolorów.

Zastanówmy się, dlaczego podczas chodzenia po sklepach robiąc zakupy odruchowo sięgamy po te same kolory? Nawet wówczas, gdy wcześniej planowaliśmy świadomie odmienić kolor jakiegoś elementu wnętrza swojego mieszkania,paneli podłogowych w innym niż zazwyczaj odcieniu czy też kupić coś w innym kolorze do swojej garderoby? Podświadomość kłóci się wewnątrz nas ze świadomością i z uporem maniaka podpowiada nam coś innego. To właśnie podświadomość decyduje o wyborze tej konkretnej rzeczy a świadomość racjonalizuje te decyzje zazwyczaj po fakcie dokonania zakupu. Nie jest, zatem przypadkowe to, że sięgamy po takie a nie inne kolory. Wolność wyboru jest tylko pozorna. Potrzeba doboru odpowiedniego koloru jest często związana ze stanem wewnętrznym, w jakim znajdujemy się w danym momencie życia. Często po jakiś mocnych przeżyciach emocjonalnych decydujemy się nagle na zmiany, zarówno w wyglądzie zewnętrznym jak i w doborze kolorystyki w swoich czterech ścianach, aby zamanifestować fakt, że tak oto przyszedł czas na zmiany, zaczynamy wszystko od nowa, zmieniamy wnętrze duszy i wnętrze w czterech ścianach…taka podwójna aranżacja wnętrz …podpowiadamy jak skutecznie broniąc się przed podświadomością świadomie używając odpowiednich barw zmienić optyczną wizualizację naszych wnętrz.

No to teraz pobawimy się kolorami, jak odpowiednio zastosowane barwy mogą wpłynąć na postrzeganie wizualne naszych pomieszczeń i salonów.

Nasze mieszkanie ma wysoko osadzony sufit, nie dość, że przysparza nam to problemu przy doborze firan i zasłon czy też rolet okiennych i karniszy to jeszcze burzy to odpowiednie proporcje mieszkania, co zrobić?

Wystarczy ściany pomalować w kolorze jasnym według gustu a sufit w kolorze ciemniejszym efekt wizualny murowany, wysokość pomieszczenia zostanie zmniejszona. Oczywiście wszystko wyważone i z umiarem nie przytłaczajmy się ciężkimi ciemnymi barwami no i oczywiście dobieramy z gustem listwy przypodłogowe.

Małe pomieszczenie z nisko osadzonym sufitem? Nie jest to idealne pomieszczenie, ale zawsze można znaleźć rozwiązanie. Należy jedynie pomalować na jasno powierzchnie sufitu oraz ścian a im sufit będzie miał odcień jaśniejszy względem ścian to sprawi, że wzrokowo wyda się nam większy i wyższy.

Długie, wąskie pomieszczenia sprawiają wrażenie dziwnie nieproporcjonalnych. Co należy zrobić? Wystarczy czołową ścianę pomalować w ciemnym, intensywnym kolorze, natychmiast uzyskamy efekt optycznego skrócenia pomieszczenia, natomiast ciepły odcień koloru wzmocni wrażenie. Zaakcentowana ściana wydaję się jeszcze bliższą i będzie „rzucać się w oczy”.

A jak pomalować maleńkie pomieszczenia, przecież malując na nowo, nie wyczarujemy dodatkowych metrów, ale można doprowadzić właściwymi tonacjami barw do optycznego powiększenia pomieszczenia. Aby uzyskać taki efekt należy pomalować całość na jasny zimny kolor, szczególnie biały optycznie powiększy nasze maleństwo o 10%. Za nudne? Zastosować odcienie błękitnego, jak również niebiesko-zielonego i niebiesko-fioletowego koloru.

Pamiętajmy o jednej istotnej rzeczy, dobierając przy odnawianiu mieszkania odpowiednią kolorystykę zwróćcie Państwo również uwagę na kolor i odcień paneli podłogowych i listew przypodłogowych, żeby wszystko razem stanowiło jedną gustownie dobraną całość.

I co poczuliście się lepiej po takich zmianach w swoim wnętrzu …

Warto dodać, że osoby trzymające się jednej gamy kolorów są konserwatywne i spokojne. Ludzie często zmieniający kolorystykę są bardziej twórczy, ale i bardziej niespokojni.Dla dusz artystycznych polecamy drzwi szklane z kolekcji Gipsy Kings ,które idealnie wkomponują się w każde wnętrze.
W zmianach na zewnątrz nie pomogę, ale wizyta u fryzjera lub kosmetyczki na pewno

Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych ,podłóg drewnianych lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618
kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482

kom. 608 004 113

Komentarze

Jakiś chyba architekt to pisał albo inny uczony . Łątwo się pisze , ale gorzej jak się ma kawalerkę z rodu z PRL ,... co tam można wymyśleć . Ostatnio położyłem panele podłogowe , i drzwi z Porty i cóż dwoje drzwi i całe mieszkanie .

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do