>>>  tel.  668 - 32 - 60 - 70  <<<  |  Salon Podłóg i Drzwi  |   >>> sklep@coopra.pl <<<

MENU

WYBIERZ PROMOCJĘ DLA SIEBIE

RABAT-MONTAŻ-TRANSPORT-PODKŁAD GRATIS

Rabat w koszyku

Jesteś tutaj: Porady / Podłogi drewniane / Jak olejować podłogi drewniane?

Jak olejować podłogi drewniane?

Aby drewniana podłoga zachowała swój estetyczny wygląd – należy o nią odpowiednio dbać. Kiedyś, drewniane podłogi zabezpieczano farbami transparentnymi bądź olejnymi, a także lakierami błyszczącymi. Dzisiaj najczęściej stosuje się olejowanie. Dowiedz się więcej na ten temat!

Zalety stosowania olejowania

Olej wnika w głąb podłogi drewnianej, dzięki czemu odżywia ją. Co więcej, olej impregnuje powierzchnię drewna, zabezpieczając ją przed kurzem, wilgocią czy plamami. Producenci podłóg drewnianych jak np. Barlinek, SKEMA czy Tarkett zalecają olejowanie.

Olejowanie podłogi drewnianej – krok po kroku

Przed rozpoczęceniem olejowania drewnianej podłogi należy zorientować się, czy nasza posadzka może zostać poddana takowemu zabiegowi. Następnie dokładnie zapoznać się z informacjami producenta, które zawarte są na etykiecie oleju, aby wybrać produkt przeznaczony do konkretnego gatunku drewna.

Krok 1. Przygotuj podłogę

Aby móc rozpocząć proces olejowania należy dokładnie oczyścić podłogę. Trzeba pozbyć się kurzu, brudu oraz innych zanieczyszczeń. Jeśli podłoga pokryta jest wartswą lakieru – należy go zeszlifować do surowego drewna. Co więcej, przed rozpoczęciem olejowania należy dokładnie przyjrzeć się podłodze (powinna być idealnie gładka), ponieważ olej może wyeksponować wszelkie niedociągnięcia. Firmy takie jak Barlinek, Tarkett czy SKEMA podkreślają, że drewno powinno być suche.

Krok 2. Olejowanie

Przed użyciem olej należy bardzo dokładnie wymieszać. Olejowanie powinniśmy rozpocząć od miejsca, które jest jak najbardziej oddalone od drzwi, aby móc wraz z postępem pracy zbliżać się do wyjścia. Olej możemy wylać na podłogę i rozprowadzać go za pomocą szpachli lub plastikowego zbieraka. W rogach najlepiej sprawdzi się pędzelek. WAŻNE! Pamiętaj o wentylacji! Olej ma bardzo specyficzny zapach, jednakże świeże powietrze przyda się również do przyspieszenia schnięcia posadzki.

Krok 3. Usunięcie resztek oleju

Po około 15 minutach z podłogi należy usunąć resztki oleju. Czynność tą możemy wykonać za pomocą szmatki, która niepozostawia włókien.

Krok 4. Pozostawienie do wyschnięcia

Naolejowaną podłogę drewnianą należy pozostawić do wyschnięcia na około 24h. Po tym czasie można po niej chodzić. Z kolei po około 2 dniach od wykonania tej czynności – można na podłodze ustawiać meble (jednak tylko takie, które stoją na nóżkach).

Ważne informacje

Przez okres siedmiu dni od olejowania – podłoga drewniana powinna być czyszczona tylko i wyłącznie na sucho. Należy wtedy także zapomnieć o dywanach. Pierwsze mycie podłogi drewnianej olejowanej powinno wykonać się co najmniej tydzień po wykonaniu zabiegu.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Drogi Kliencie,...

chcesz otrzymać specjalny rabat, darmową dostawę

lub montaż w cenie?

Zapytaj naszego doradcy o wyjątkową ofertę!

Zadzwoń:  668 - 32 - 60 - 70

 lub napisz e-maila na adres sklep@coopra.pl

Mamy na magazynie ponad   

12 500 m2

Paneli podłogowych - winylowych

Quick Step, PERGO, Wineo, FAUS,

Weninger, Moduleo, Egger

Quick Step panele ekspozycja

Przewiń stronę do