www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Panele ścienne

Kategoria:
Producent:
Sortuj:
Na stronie:
Następna strona

W kategorii panele ścienne przedstawiamy produkty firmy Evolve Design i Aspol.

Evolve Design to producent paneli wewnętrznych. Oferuje duży ich wybór pod względem kolorów jak i wzorów w kilku kolekcjach: Basic, Esclusivo, Albero, Prestige, Soffits, Premium i Ston.

Firma Aspol natomiast oferuje duży wybór paneli elewacyjnych w wielu kolorach. Panele można układać na nieotynkowanych ścianach, co powoduje oszczędności (unikamy kosztu zakupu i nakładania tynków tradycyjnych lub suchej zabudowy opartej, np. na płytach gipsowo-kartonowych).

Panele ścienne montowane są na drewnianej konstrukcji, co przyczynia się do powstania pomiędzy panelem a ścianą pustej przestrzeni, która może być wykorzystana do estetycznego ukrycia kabli elektrycznych bez konieczności kucia w ścianie. Poza tym panele ścienne wytłumiają dźwięki oraz pełnią rolę termoizolacji. Sposób montażu pozwala je stosować na ścianach pochyłych (poddasza), a nawet na suficie. W tym ostatnim przypadku tworzą sufit podwieszany wraz ze wszystkimi jego zaletami, np. możliwością zainstalowania oświetlenia halogenowego. 

Zalety paneli ściennych doceniają projektanci i architekci aranżujący pomieszczenia użyteczności publicznej. Zdecydowało o tym nowoczesne wzornictwo, szybki i tani montaż, większa trwałość w porównaniu do farb czy tapet, łatwość utrzymania materiału w czystości oraz brak konieczności konserwacji. Dodatkowo, oferowane przez niektórych producentów specjalne linie paneli akustycznych bardzo dobrze sprawdzają się w salach koncertowych czy kinach.

Pomieszczenia, w których montuje się panele powinny być wyposażone w sprawnie działającą wentylację. Trzeba też pamiętać, że ściany nie mogą być zaatakowane przez grzyb i pleśń. Nie można traktować paneli jako zasłony dla tego typu uszkodzeń. W przypadku stwierdzenia zagrzybienia ścian należy je zlikwidować oraz wyeliminować przyczyny, które je spowodowały.

Jeśli chodzi o panele elewacyjne to produkty pełnią dwojaką funkcję. Z jednej strony stanowią efektowną ozdobę elewacji, z drugiej chronią ją przed działaniem zmiennych warunków pogodowych. Dobrze dobrany panel elewacyjny może też poprawić właściwości termoizolacyjne i ochronić budynek przed niszczącym działaniem wilgoci. Tak więc widzimy, że moda na wykorzystanie paneli powraca i nadal ma swoich wiernych zwolenników.

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do