www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec@coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Kategorie

Listwy przypodłogowe polistyrenowe

Kategoria:
Producent:
Sortuj:
Na stronie:
Następna strona

Listwy przypodłogowe polistyrenowe – charakterystyka

Obok listwy wykonanej z MDF-u, listwy polistyrenowe cieszą się niezwykłą popularnością. Polistyrenowe listwy wykonane są z tworzywa sztucznego, jakim jest polimer, który pochodzi z grupy poliolefin. Materiał ten otrzymywany jest podczas procesu polimeryzacji styrenu. Polistyren w najczystszej postaci to termoplast, który jest bezbarwny oraz twardy.

Zalety stosowania polistyrenowych listew przypodłogowych

Jak każdy produkt, tak i listwy polistyrenowe mają szereg zalet, na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim polistyrenowe listwy przypodłogowe wykazują się bardzo wysoką odpornością na wilgoć, dlatego też doskonale sprawdzą się w łazienkach czy kuchniach, a także innych pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Mają one bardzo niską kurczliwość, a także spęcznianie. Swą twardością niczym nie odbiegają od listew drewnianych, bowiem do produkcji listew polistyrenowych wykorzystuje się materiały o wysokiej gęstości.

Listwy polistyrenowe można łatwo poddać regeneracji. W przypadku uszczerbku można je naprawić za pomocą kleju do sztukaterii. Co więcej, pod listwami można poprowadzić kable, dzięki czemu w estetyczny sposób je zamaskujemy. Ten świetny element zarówno dekoracyjny, jak i wykończeniowy można malować na dowolny kolor. W przypadku znudzenia się – można je przemalować, ale również w ten sposób je odnowić.

 

Przewiń stronę do