www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Drewno / Drewno podstawowym materiałem w budownictwie

Drewno podstawowym materiałem w budownictwie

Drewno podstawowym materiałem w budownictwie a także przy wykańczaniu wnętrz.

Przyjęło się potocznie, że współczesne budownictwo opiera się przede wszystkim na konstrukcjach betonowych, budynkach z cegieł oraz tworzywach sztucznych. Drewno jednak jako materiał budowlany w dalszym ciągu ma bardzo duże znaczenie przy pracach związanych z wykańczaniem wnętrz. Oczywiście najważniejszym sposobem wykorzystania drewna jest budowa więźb dachowych. Do tego celu wykorzystuje się bardzo długie deski o odpowiedniej grubości, najczęściej z drewna drzew iglastych tzn. drewna świerkowego lub sosnowego.

Podczas prac budowlanych powinno się w szczególności zwracać uwagę na ich jakość, ponieważ wykorzystywane deski będą w przyszłości stanowiły konstrukcję podtrzymującą cały dach. Coraz częściej w budownictwie powraca się do tradycyjnych metod, które zakładały szerokie wykorzystanie drewna. Tak jest w przypadku budownictwa opartego na technologii domów szkieletowych. Deski wykorzystywane w konstrukcjach szkieletowych powinny być odpowiednio wytrzymałe, odporne na obciążenia, a także warunki atmosferyczne . Aby osiągnąć odpowiednie parametry deski suszy się do uzyskania odpowiedniej wilgotności drewna. Dlatego też w tego rodzaju budownictwie doskonale sprawdza się materiał ze świerku oraz sosny.

Na tym nie kończą się możliwości zastosowania drewna. W naszej hurtowni Coopra oprócz sztandarowej sprzedaży paneli podłogowych, podłóg drewnianych, okien oraz drzwi posiadamy również drewno do różnego typu zastosowania przy pracach wykończeniowych w domu i ogrodzie. Posiadamy duży wybór kantówek. Kantówki drewniane mogą być wykorzystywane do budowy ogrodzeń. Można je montować do podłoży betonowych lub bezpośrednio do ziemi.

W naszych Salonach Coopra posiadamy duży wybór listew przypodłogowych. Listwa przypodłogowe swoje zastosowanie znajdują jako estetyczne wykończenie krawędzi podłogi a po przez swoje maskujące właściwości sprawia, że podłoga idealnie współgra ze ścianą, przez co uzyskujemy pożądany efekt spójnej całości.

Znajdą u nas Państwo również listwy montażowe do paneli ściennych oraz duży wybór listew zakładkowych. Listwy zakładkowe mają swoje zastosowanie przede wszystkim przy ramkach drzwiowych. W naszych hurtowniach Coopra znajdziecie Państwo także duży wybór ćwierćwałków. Ćwierćwałek wklęsły jest drewnianym elementem wykończenia ścian, podłóg drewnianych i innych powierzchni. Ćwierćwałki doskonale zabezpieczają osłonięte obszary ścian przed zabrudzeniami oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi.

 

Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych ,podłóg drewnianych lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618
kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482

kom. 608 004 113

Komentarze

Drewno zawsze będzie w modzie , ale na podłodze nie ma jak dobrej jakości panele podłogowe
Masz rację chłopie , jak kupiłem panele podłogowe z kolekcji Aurum firmy kronopol i mam je już 3 lata i nadal są jak nowe . Z żoną mamy zamiar tylko sobie teraz przy remoncie wymienić listwy przypodłogowe na białe z mdf , taki mały szyk mody sobie zrobimy .

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do