www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Korkowa mozaika

Korkowa mozaika

Korkowa mozaika jest naturalnym materiałem do aranżacji wnętrz, wykonuje się ją z produktu ubocznego, powstającego przy produkcji np. korków do wina. Krążki wycina się ręcznie i układa w specjalne arkusze, które tworzą mozaikę korkową, którą w prosty sposób można umieścić na podłodze lub ścianie

Mozaikę korkową montuje się przy pomocy tradycyjnej zaprawy klejowej do płytek, wykończonej zaprawą, dostępnej w każdym składzie budowlanym. Po zamontowaniu mozaiki na podłodze, zaleca się użycie lakieru poliuretanowego (lub lakieru do podłóg) w celu wzmocnienia i zabezpieczenia przed zabrudzeniami.

Korek ma wiele zalet: jest ciepły, miękki, ma doskonałą izolacyjność, jest antystatyczny, antybakteryjny  …… i co najważniejsze jest odnawialnym zasobem, bezpiecznym dla naszej planety i naszego zdrowia. Mozaika jest łatwa w pielęgnacji, trwała i wytrzymała, odporna na ciepło i trudno palna.

Można ją zastosować w: łazience – na podłodze i na ścianie; pod prysznicem; w saunach; na jachtach oraz we wszystkich mieszkalnych i użytkowych pomieszczeniach.

Materiał ten nadaje się do zastosowania w wilgotnych pomieszczeniach i umożliwia dużą  odporność na poślizg.

Hurtownia Coopra oferuje w swojej sprzedaży mozaikę korkową w naturalnym odcieniu, dzięki czemu można ją pomalować na dowolny kolor za pomocą farby na bazie wody.

Mozaikę sprzedajemy w „kawałkach” 300mmx300mm. Zalecamy zamówić  co najmniej 10-15% więcej towaru.

ZRÓB TO SAM!

Łatwy montaż za pomocą zwykłego kleju do glazury i płytek. Podłoże powinno być czyste i poziomie. Konieczne jest  usunięcie starych płytek,  starego kleju, słabego betonu, wszelkiego brudu, gruzu i innych zanieczyszczeń, które mogłyby wpłynąć na klejenie mozaiki korkowej.

 Sposób montażu:

  1. Stosuje się jednolita warstwę cienkiej zaprawy przy użyciu szpachelki zębowej (3mnm)
  2. Ostrożnie umieść arkusz korka z tworzywem sztucznym (folią ) do góry na kleju – docisnąć. Arkusze układać obok siebie. Łatwe docinanie nożem. Mozaikę dociskać za pomocą pacy gumowej – w celu dokładnego połączenia korka z klejem.
  3. Gdy zaprawa klejowa jest już całkowicie wyschnięta, zaczynamy ostrożnie odrywać folię
    z korka.
  4. Wykończyć lakierem poliuretanowym lub innym dowolnym produktem (olej, itp.)

Jeśli poszukujcie Państwo paneli podłogowych ,podłóg drewnianych lub porady to serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618
kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482

kom. 608 004 113

Komentarze

Ja mam korek w kuchni na ścianie już od kilku lat, może moda się zmienia ale nadal mi sie podoba
Na ścianie nie mam ,ale u mnie sprawdza się w łazience na podłodze ,nie boje się ,że któryś dzieciak mi się poślizgnie.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do