www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Płyty OSB Budowlane / Ściany z płyt OSB

Ściany z płyt OSB

Płyty OSB cieszą się dużą popularnością w budownictwie ze względu na szeroki zakres zastosowań. Nazwa to akronim od słów Oriented Strand Board. Są to sprasowane drewnopochodne płyty powstałe ze skrawanych wzdłuż długich włókien (zwykle sosnowych), połączonych specjalnymi żywicami syntetycznymi. Aby płyty były trwałe, poddaje się je prasowaniu w wysokich temperaturach i pod dużym ciśnieniem. Używa się ich między innymi do budowy ścian. Do konstrukcji ścian z płyt OSB wykorzystuje się ruszty drewniane lub stalowe zbudowane ze słupków, podwalin i oczepów. Do takiego rusztu, po obu jego stronach mocuje się płyty gipsowo-kartonowe. Ściany tego typu są dość mocne, ale nie wytrzymują obciążenia powyżej 30 kg. Jeżeli chcemy powiesić szafki warzące więcej niż 30 kilogramów, konieczne będzie wykonanie dodatkowego stelażu.

Największą zaletą płyt OSB jest bardzo duża izolacyjność akustyczna. Ścianki działowe z płyt OSB są łatwe zarówno do montażu jak i demontażu. Łatwo można w nich ukryć kable.

Ściany z płyt OSB to materiał oddychający. Płyty OSB wykorzystywane w budownictwie zaczęto stosować także w aranżacji wnętrz. Stosuje się ją do celów dekoracyjnych, wykończeniowych, buduje się z niej meble i dodatki. Jej faktura wygląda efektownie, co w połączeniu z niską ceną działa bardzo zachęcająco.

Płyty OSB mogą być jedno- lub wielowarstwowe. Jednowarstwowe znajdują się zazwyczaj w środku sklejki, natomiast wielowarstwowe można wykorzystywać samodzielnie, np. do produkcji mebli czy wyłożenia ścian. Najtrwalsze i najsztywniejsze są płyty trójwarstwowe. Tajemnica ich odporności tkwi w odpowiednim ułożeniu wiórów – te w środkowej warstwie leżą prostopadle względem oby płyt zewnętrznych. Powierzchnia płyt  może być gładka lub porowata.

Płyty OSB świetnie sprawdzają się na podłodze i suficie. Można nimi wykładać ściany. Z płyt OSB można też wykonać meble. Jeżeli będą one stały w kuchni lub w łazience, warto je dodatkowo zabezpieczyć przed wilgocią – można pomalować lakierem lub kolorową farbą. Meble z płyt OSB dobrze prezentują się na tle jednobarwnych płaszczyzn. Gdy staną na tle białych ścian, stworzą wnętrze naturalne, w stylu skandynawskim. Jeśli dodamy do tego jasne panele podłogowe np.:  Panele firmy Tarkett White& Hype efekt będzie naprawdę niesamowity.

Widzimy więc, że z płyt OSB budujemy nie tylko ściany. Jest to bardzo ciekawy materiał do dekoracji. Wystarczy jedynie uruchomić naszą fantazję.

 Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

 

 

 

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do