>>>  tel.  668 - 32 - 60 - 70  <<<  |  Salon Podłóg i Drzwi  |   >>> sklep@coopra.pl <<<

MENU

WYBIERZ PROMOCJĘ DLA SIEBIE

RABAT-MONTAŻ-TRANSPORT-PODKŁAD GRATIS

Rabat w koszyku

Jesteś tutaj: Porady / Inspiracje / Jak zabudować balkon?

Jak zabudować balkon?

Coraz częściej na terenie dużych osiedli mieszkaniowych w miastach, ale także w domach jednorodzinnych pojawiają się zabudowane balkony. Wykonanie takiej usługi polecamy zazwyczaj firmom, które się w tym specjalizują, co wymaga oczywiście odpowiedniego budżetu. My spróbujemy przedstawić jakie są możliwości i rodzaje zabudowy balkonowej.

Zalety zabudowy balkonowej

Zabudowa balkonu pozwoli cieszyć się dodatkową powierzchnią użytkową, bez względu na pogodę. Dodatkową zaletą zabudowy balkonów jest także przedłużanie żywotności balkonu, który nie będzie musiał być tak często jak kiedyś sprzątany czy remontowany. Dużo łatwiej będzie nam też na nim hodować rośliny i przechowywać rzeczy, które mogłyby ucierpieć na przykład z powodu deszczu.

Rodzaje zabudowy balkonowej

Wyróżniamy dwa rodzaje zabudowy balkonów: systemy ramowe oraz bezramowe.
W ramowych zabudowach balkonów każda szyba jest oprawiona w profile aluminiowe i przesuwa się w prawo lub w lewo po torze prowadnicy. Dostępne są prowadnice dwu-, trzy- i czterotorowe. Na profilu istnieje możliwość umieszczenia większej liczby okien przesuwnych, w odbiciu lustrzanym. Wówczas rozsuwają się one na boki i zatrzymują po obu stronach zabudowywanej loggii. Skrzydła przesuwne w zabudowach ramowych są wyposażone w uszczelki szczoteczkowe, które w znacznym stopniu ograniczają przepływ hałasu i kurzu. Dzięki temu na zabudowanym balkonie jest znacznie ciszej i czyściej. Trzeba jednak pamiętać o zapewnieniu dobrej wentylacji. W przypadku braku otworów w obrębie balustrady szklaną osłonę należy co jakiś czas otwierać w celu przewietrzenia balkonu.

Drugim rodzajem zabudowy najczęściej stosowanym jest zabudowa bezramowa.

Zabudowa balkonu bezramowa jest systemem przesuwno - rozwiernym. Tafle szkła nie mają ram pionowych, dzięki czemu zabudowa jest zupełnie niewidoczna z zewnątrz i nie ogranicza widoku przebywającym na balkonie osobom. System opiera się na innowacyjnej konstrukcji układu jezdnego rolek pionowych przy wykorzystaniu jednej prowadnicy. Każdą z tafli przesuwa się i składa do wewnętrznej części balkonu. W zależności od zastosowanego systemu rolek poszczególne panele szklane mogą przejeżdżać przez narożniki o dowolnym kącie. Umożliwia to wykonanie zabudowy po łuku, bez konieczności stosowania słupów kątowych czy narożnych. Wielkość paneli szklanych, podobnie jak w systemach ramowych, powinna być dobrana zgodnie z wytycznymi zawartymi w Aprobacie Technicznej. Zabudowy bezramowe mogą być wykonywane do wysokości 2,7 m, a od niej uzależniona jest szerokość panelu, która może wynieść maksymalnie 0,7 m. Przy systemach bezramowych wymogiem jest stosowanie szyb pojedynczych hartowanych o grubości 6, 8 lub 10 mm.

Montaż zabudowy balkonowej

Przy montażu zabudowy należy bezwzględnie przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim podłoże, do którego mocowane są wszelkie konstrukcje, musi być stabilne, aby ewentualne obciążenia wiatrowe występujące na danym terenie nie powodowały deformacji lub zniszczeń. Ponadto elementy mocujące konstrukcję do podłoża powinny być odporne na korozję i dobrane tak, aby sprostać ww. obciążeniom. Z tego względu nie zaleca się np. prowadzenia instalacji prowadnic przez istniejące ocieplenie płyty balkonowej. Ocieplenie należy usunąć liniowo lub punktowo w miejscu montażu prowadnicy górnej i zastosować odpowiednio twarde i stabilne dystanse, które umożliwią bezpośrednie przykręcenie prowadnicy do betonowej konstrukcji płyty balkonowej.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego produktu.

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Drogi Kliencie,...

chcesz otrzymać specjalny rabat, darmową dostawę

lub montaż w cenie?

Zapytaj naszego doradcy o wyjątkową ofertę!

Zadzwoń:  668 - 32 - 60 - 70

 lub napisz e-maila na adres sklep@coopra.pl

Mamy na magazynie ponad   

12 500 m2

Paneli podłogowych - winylowych

Quick Step, PERGO, Wineo, FAUS,

Weninger, Moduleo, Egger

Quick Step panele ekspozycja

Przewiń stronę do