www. coopra.pl    |     tel: (32) 797 16 18,   608-004-114    |     sosnowiec @ coopra.pl

Pokaż / zwiń menu

Łączymy w sobie dwie ważne cechy: doświadczenie i pasję 

 

Jesteś tutaj: Porady / Panele podłogowe / Kładziemy panele podłogowe samodzielnie czy doświadczona ekipa?

Kładziemy panele podłogowe samodzielnie czy doświadczona ekipa?

Kładziemy panele podłogowe- samodzielnie czy doświadczona ekipa?

We współczesnym świecie żyjemy w pośpiechu, prawie bez zatrzymania a jednocześnie szukamy na każdym kroku oszczędności, często wolimy wykonać czy też naprawić coś w domu samemu, niż skorzystać z usług fachowców. Efekty takich decyzji skutkują tym, że w wielu przypadkach dopłacamy podwójnie plus marnujemy swój cenny czas… Od wielu lat Firma Coopra sprzedaje rynku detalicznym i hurtowym podłogi drewniane, panele podłogowe, okna oraz drzwi i wciąż nas zastanawia, dlaczego klienci niemający doświadczenia w kładzeniu podłóg, czy też paneli podłogowych decydują się na samodzielny montaż.

Szanujemy jednak wybór klienta, dlatego też opiszemy w dziewięciu krokach jak położyć panele podłogowe samodzielnie oraz przedstawimy alternatywę w postaci skorzystania z naszych usług monterskich, żeby Państwo samodzielnie mogli dokonać wyboru – czy „zrób to sam” czy „doświadczona ekipa”.

Kładziemy panele podłogowe – zrób to sam.

1.Przygotowanie

Aklimatyzacja paneli, czyli 48 h leżakowania w temperaturze pokojowej w niezawilgoconym pomieszczeniu

2. Posadzka

Posadzka musi być pozbawiona piachu, odkurzona i sucha. Jeżeli natrafimy na jakieś nierówności zalecamy je wyrównać. Jeżeli trafią się ubytki należy je zapełnić masą szpachlową, wyrównać i poczekać aż całkowicie wyschnie.

3. Kładziemy podkład dwie warstwy

Kładziemy wzdłuż paneli podłogowych folię paroizolacyjną i odpowiednio przycinamy. W pomieszczeniach zimnych np. parter nad piwnicą układamy folię grubszą 0,2 mm. W celu wytłumienia kładziemy korek lub piankę polistyrenową. Kładziemy panele równolegle z kierunkiem padania światła dziennego.

4. Układamy panele podłogowe

Najpierw pióra pierwszego rzędu paneli za pomocą piły. Układanie pierwszego rzędu zaczynamy od ściany lewego narożnika pomieszczenia. Panele zawsze wbijamy najpierw wzdłuż a dopiero później w poprzek. W końcowym rzędzie będziemy musieli dociąć panel.

5.Odległość od ściany

10 - 15 mm to optymalna odległość podłogi od ścian, filarów itp. – pamiętajmy, że drewno pracuje. Do wykonania fugi należy wykorzystać dystanse punktowe, aby zachować właściwe odstępy podczas układania paneli.

6. Przycinanie ostatniego panelu

Odmierzamy długość ostatniego panelu w rzędzie w prawym rogu, odwracamy go laminatem do dołu, przysuwamy do ściany i dosuwamy do prawego rogu, zachowujemy 10 cm odstępu. Linię cięcia rysujemy równo z końcem przedostatniego panelu i odcinamy piłą. Część panelu pozostałą po odcięciu układamy, jako pierwszą w następnym rzędzie. Uzyskamy ładniejszy efekt całości podłogi.

7.Dopasowanie i ułożenie ostatniego rzędu

Wyrównania paneli dokonujemy delikatnie za pomocą młotka przez deszczułkę. Ostatni panel w rzędzie dociskamy za pomocą przyrządu tzw. popychacza do paneli.

Przechodzimy do układania ostatniego rzędu paneli. Z reguły konieczne jest dodatkowe przycięcie paneli wzdłuż ich długości. Odmierzamy odległość pomiędzy przedostatnim panelem a ścianą i od tej odległości odejmujemy dodatkowo 10-20 mm na odstęp przy ścianie/filarze. Po odmierzeniu przycinamy ostatni rząd paneli. Przycięte panele dociskamy.

8. Grzejniki i drzwi

Pamiętajmy, że przed nami jeszcze przycięcie drzwi od dołu tak, aby swobodnie mogły się otwierać po położeniu paneli oraz wycięcie otworów na rury, CO, zachowując 10mm odstępu.

9.Listwy przypodłogowe

Pod kolor paneli dobieramy listwy przypodłogowe oraz wewnętrznych i zewnętrznych, profilowane elementy łączące. Większość listew przypodłogowych mocuje się do ściany za pomocą kołków rozporowych.

Należy pamiętać, że jeżeli w sąsiednim pomieszczeniu znajduje się również panel podłogowy trzeba pamiętać o szczelinie dylatacyjnej. Miejsce to zakrywamy odpowiednimi listwami przejściowymi.

Można? Można…Tylko zwróćcie Państwo uwagę ile czynności musi zostać wykonanych prawidłowo, ilu użyjemy narzędzi oraz w jakim czasie tą pracę wykonamy. Dokonajmy następnie podsumowania ile nas to kosztowało oraz w jakim czasie całą pracę wykonaliśmy – nie będą to małe pieniądze.

Firma Coopra oprócz sprzedaży zajmuje się od wielu lat montażem podłóg i drzwi. Wykonaliśmy setki zleceń (spora ilość zleceń to polecenia najwyższej, jakości przez zadowolonych klientów).Dokonujemy bezpłatnych pomiarów. Uzgadniamy termin wykonania usługi, którą szybko i rzetelnie realizujemy.

Wykwalifikowana kadra specjalistów firmy Coopra czeka na Państwa w salonach sprzedaży w Sosnowcu i Busko Zdroju:

 

Sosnowiec, ulica Chemiczna 12/19 tel. 32 7971618 kom. 608 004 114

Busko-Zdrój, ulica Bohaterów Warszawy 122 tel. 41 3781482 kom. 608 004 113

Komentarze

Niby jak się czyta to takie łątwe , ale jak mój się wziął za to to przez weekend nie ułożył nawet jednego pokoju , a jak kupowałam u nich to oferowali mi montaż gratis tych paneli podłogowych . Cóż wiecie , ambicje nie zawsze idą z umiejętnościami ...

Napisz komentarz

Login:

Email:

Wiadomość:

Zapraszamy do kontaktu z naszą hurtownią w Busku-Zdroju i Sosnowcu (łatwy dojazd z miasta: Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Będzin, Siemianowice, Czeladź czy Katowice).
Przewiń stronę do